Marszałek
Sponsorzy 2023

23.05.2017

Olimpijczycy żegnają się z I Ligą. Porażka w ostatnim meczu z SPR PWSZ Tarnów

W ostatnim meczu sezonu z zespołem SPR PWSZ Tarnów, Olimp Przegrywa różnicą dziesięciu bramek. Do Małopolski zawodnicy z Grodkowa jechali z różnymi nastrojami, na swoim koncie zgromadzili jedynie 6. punktów, na które składają się dwa zwycięstwa i remisy. Porażka to ostatni dorobek czerwonej latarni rozgrywek I Ligi grupy B w sezonie 2016/2017. W przyszłym sezonie grodkowianie po czterech sezonach przygody na zapleczu Superligi wracają do II Ligi.

Pierwsza połowa meczu to kilku bramkowa przewaga gospodarzy z Małopolski. Wyrównana gra trwała jedynie przez pierwszy kwadrans. W drugiej części pierwszej połowy zawodnicy z Tarnowa pokazali lepszą lepszą dyspozycję i dominację na parkiecie. W efekcie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 22:14.

Po zmianie stron w drugiej połowie sytuacja na parkiecie nie uległa zmianie. Gra grodkowian została poprawiona, ale to wciąż gospodarze dyktowali warunki w grze. W 37. minucie zawodnicy z Tarnowa wypracowali dwunastobramkowe prowadzenie 27:15. Końcówka spotkania to błędy popełnioniane przez obie strony. Grodkowianie starali się zmniejszyć straty, które wyniosły ostatecznie dziesięć bramke. Mecz zakończył się wynikiem 36:26 (22:14)

Oprócz grodkowian do II Ligi spadł zespół KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. W barażach zagra natomiast MTS Chrzanów. Spadku i gry w barażach uniknęły rezerwy VIVE Targi Kielce i AZS Biała Podlaska, która wyprzedziła LKPR Moto-Jelcz Oława.

SPR PWSZ Tarnów – UKS Olimp Grodków 36-26 (22-14)

SPR PWSZ: Kowalik 8, Misiewicz 8, Dutka 7, Nowak 3, Mogielnicki 2, Sanek 2, Drobiecki 2, Wajda 2, Ciochoń 1, Niemiec 1.

Kary: 6min

UKS Olimp Grodków: Młoczyński, Madaliński- Baran 4, Buczyński 2, Bujak, Chmiel 1, Gradowksi, Klimków 3, Kolanko 2, Ogorzelec 3, Prokop 2, Starczewski 3, Świerczyński 3

Kary: 4 min.