Marszałek
Sponsorzy 2023

16.02.2017

Z optymizmem patrzeć w przyszłość. Kolejne punkty na koncie Olimpu [relacja, zdjęcia, wideo]

Zespół Olimpu może mówić o wielkiej radości z wygranej w Kielcach. Poprzednie starcia z rezerwami VIVE Tauron nie należały do udanych,bo większość z nich kończyła się porażkami. Środowe spotkanie przeszło już do historii, w rundzie rewanżowej zespół z Grodkowa pokazuje i wciąż zadziwia swoją heroiczną postawą . Rezerwy VIVE Tauron prowadziły do przerwy dwoma bramkami 12:14, aby ostatecznie przegrać.

Początek spotkania dla Olimpu nie był udany. Pierwszą bramkę zdobywają rezerwy mistrza Polski. Sędziowie nie szczędzą kar i już od samego początku obdarowywali nimi podopiecznych Michała Piecha. Szkoleniowiec Olimpu w chwili przyznawania kar dwuminutowych decydował się wycofywać bramkarza na ławkę rezerw. W pierwszej połowie sędziowie zdecydowali się przyznać osiem rzutów karnych, z czego jedynie sześć zostało trafionych do bramki pilnowanej przez bramkarzy Olimpu. Podopieczni Rafała Biernackiego z Olimpem prowadzili wyrównaną grę do dziesiątej minuty, od tego momentu przez następne fragmenty pierwszej i drugiej połowy mieli zdecydowaną przewagę. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 12:14.

Początek drugiej połowy to ponownie dobra gra gospodarzy. Przełom nadchodzi w 40 minucie gry. Marcin Młoczyński broni rzut karny, a zawodnicy Piecha, w ciągu kolejnych czterech minut doprowadzają do kolejnego remisu 20:20. Po bramkach Łukasza Ogorzelca i Pawła Chmiela grodkowianie wychodzą na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu. Od tego momentu to Olimp rozdaje karty, a gospodarze muszą się przyglądać coraz lepszej grze przyjezdnych. Ostatnią bramkę w spotkaniu zdobywa Łukasz Gradowski, gospodarze trafili jeszcze raz do bramki Olimpu, ale nie ma to już najmniejszego znaczenia, ponieważ po końcowej syrenie Olimp wygrywa w Kielcach 25:28.

Dla nas jest ważne, że do swojego konta przypisujemy kolejne dwa punkty, bardzo niewygodny rywal, ale przewidywalny. Mimo wiedzy, tego jak gra zespół z Kielc to nadal nas zaskakiwał swoją grą. Na całe szczęście w drugiej połowie wyciągnęliśmy wnioski i zaczęliśmy lepiej grać a ostatecznie szczęśliwie wygrać – skomentował zwycięstwo swojej drużyny Michał Piech, trener UKS Olimp Grodków.

Na początku chciałbym pogratulować zwycięstwa. Myślę że drużyna Olimpu jest innym zespołem niż w rundzie jesiennej. Trener, który prowadzi Olimp w przerwie między rundami dobrze przygotował swój zespół, który gra inną piłkę. Pierwsza połowa należała do naszego zespołu, natomiast w drugiej lepszy był już Olimp. Trzeba życzyć zespołowi z Grodkowa kolejnych sukcesów i wygranych – dodał po meczu Rafał Biernacki trener rezerw Vive Tauron Kielce

Grodkowianie w trzech spotkaniach zdobywają pięć punktów co jest zaskakującym, ale planowym wynikiem. W następnej kolejce przed własną publicznością Olimp zmierzy się z ASPR Zawadzkie w derbach Opolszczyzny.

Vive Tauron II Kielce - Olimp Grodków 25-28 (14-12)

Vive II: Markowski, Kijewski - Telka 5, Bulski, Kogutowicz 3, Grabowski 6, Bernacki 1, Siedlarz 2, Nowak, Bis 7, Ciołak, Bysiak 1, Grdeń. Trener Rafał Bernacki.

Kary: Vive II - 6 min, karne: 14/10

Olimp: Madaliński, Młoczyński - Maciejewski 5, Dziurgot, Klimków 4, Chmiel, Baran 6, Gradowski 3, Bujak, Ogorzelec 5, Piech, Świerczyński, Turyniewicz, Prokop 5. Trener Michał Piech.

Kary: 12 min., karne 5/4

Sędziowali: Mirosław Pazur (Ruda Śląska) i Grzegorz Schiwon (Zabrze).- Widzów 150.