Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

27.05.2016

UKS Olimp Grodków vs KS VIVE TAURON II KIELCE 27:27

Po ostatnim meczu ligowym zapanowała euforia zarówno wśród zawodników i kibiców. Olimp Grodków zagra w barażach. Wczoraj (22.05.2016) Olimpijczycy rozegrali pierwsze spotkanie barażowe z rezerwami VIVE Kielce. Młodzi zawodnicy z Kielc zwyciężyli ośmioma bramkami, co daje zespołowi z Świętokrzyskiego pokaźną zaliczkę przed meczem rewanżowym.

VIVE II Targi Kielce, to wicelider II Ligi w grupie Śląskiej. Przed zespołem z Kielc uplasował się inny zespół z Opolskiego ASPR Zawadzkie. Czy w przyszłym sezonie na pierwszoligowych parkietach zabraknie drużyny z Grodkowa ?

Spotkanie zaczął zespół z Grodkowa od trafienia Sebastiana Kolanki. Problemy grodkowskiej drużyny zaczęły się w następnych minutach meczu. Grodkowianie zaczęli mieć problemy w defensywie, podobnie było w ataku. W efekcie na tablicy wyników był wynik 5:1 dla gospodarzy. W 18 minucie spotkania sędziowie podyktowali trzy kary dwu minutowe dla zawodników Olimpu, zespół musiał radzić sobie w osłabieniu, wynik spotkania również nie był zadowalający, wynosił wówczas 13 : 5. Po dwóch minutach, trener Mieszkowski poprosił o czas, następnie do bramki rywali trafili Bogumił Baran, Sebastian Kolanko oraz Andrzej Matyszok, zawodnicy Olimpu zmarnowali również trzy rzuty karne. W efekcie wynik po pierwszej połowie wyniósł 16:12.

Po zmianie stron Olimpijczycy nie potrafili przełamać złej passy, wciąż nie wykorzystując dobrych sytuacji, jak również pozwalając rywalom na rzuty do bramki. Po 6 minutach drugiej połowy rywale wypracowali sześciobramkowe prowadzenie 19:13, kilka minut później zawodnik Olimpu – Krzysztof Bujak został ukarany czerwoną kartką. Zawodnicy z Grodkowa nie byli w stanie podjąć inicjatywy, a przewaga rywali była zbyt duża. W 56 minucie wynik wynosił 29:20. Dwa ostatnie trafienia dla ekipy z Grodkowa zdobyli Bartosz Żubrowski i Bogumił Baran. Po końcowym Gwizdku spotkanie zakończyło się wynikiem 30:22

Vive II Kilece – Olimp Grodków 30-22 (16-12)

Olimp: Muszak, Wiącek – Koszyk, Kolanko 4, Matyszok 3, Żubrowski 3, Chmiel 1, Baran 6, T. Biernat 1, Gradowski, Bujak, Ogorzelec, Piech 4, Klimków, Maciejewski. Trener Piotr Mieszkowski.

Vive II: Markowski, Drozd – Falasa, Dufaj 1, Bulski, Vujović 9, Fąfara 1, Kondytowicz 3, Bekier 1, Czechowski, Bernacki 2, Siedlarz 2, Bis 4, Ciołak, Banaś 3, Telka 4. Trener Rafał Bernacki.

Sędziowali: Jakub Czochra (Zwierzyna), Michał Szpinda (Zamość).

Kary: Vive II- 16 min; Olimp 18 min. Widzów 250.