UKS Olimp Grodków vs MSPR „Siódemka Miedź” Legnica 23:28

Walczący o opuszczenie miejsca barażowego

Olimp Grodków pogorszył swój bilans ulegając

przyjezdnemu zespołowi z Legnicy.

Ostatni raz przed własną publicznością grodkowscy szczypiorniści zwyciężyli 5 grudnia minionego roku.

W spotkaniu 20 kolejki I ligi piłki ręcznej mężczyzn grupy B, Olimp Grodków chciał sprawić długo oczekiwany

prezent miejscowym kibicom. Jednak końcówka meczu pokazała, że na cenne punkty w Hali Sportowej LO

im. Zdzisława Zielonki jeszcze długo będziemy musieli poczekać.

Wynik na tablicy otworzyła Siódemka po bramce Pawła Wita, która do Grodkowa przyjechała w osłabieniu.

UKS mając świadomość, że w ekipie gości brakuje trzech podstawowych zawodników łatwo nie oddawał

skóry. Mimo słabej postawy trzech bramkarzy, którzy dostali szansę gry w pierwszej połowie, gospodarzom

udało się wyjść na minimalne prowadzenie już w ósmej minucie. Po wywalczeniu rzutu karnego przez

Bartosza Żubrowskiego celnie strzelił Paweł Chmiel, a chwilę później przez obronę gości przedarł

się Tomasz Biernat. W 14’ minucie karę dwóch minut otrzymał Bartosz Żubrowski. Grając w osłabieniu

Olimp stracił dwie bramki z rzędu, a Miedź doprowadziła do remisu na 8:8. Z minuty na minutę gra się

zaostrzała.

W kluczowych momentach podopieczni Piotra Mieszkowskiego marnowali szansę na powiększenie

przewagi nad rywalem, który w 19’ minucie wychodzi po raz drugi na prowadzenie. Następnie wyrównuje

Michał Piech, po czym chcąc powstrzymać kontrującego legniczanina nieszczęśliwie kontuzji doznaje

Tomasz Biernat, który z urazem kostki musiał już opuścić parkiet. Przez ostatnie dziesięć minut trwała już

wymiana ciosów. W ostatnich sekundach piłkę wybił Krzysztof Muszak, a rzut karny zmarnował

Paweł Chmiel. Na przerwę do szatni olimpijczycy schodzili przy stanie 13:16.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy ruszyli do odrabiania strat. Po trafieniach

Michała Piecha i Bogumiła Barana na tablicy znów widniał remis 16:16. W utrzymaniu wyniku pomagał

Krzysztof Muszak, który nie pozwolił odskoczyć przyjezdnym na więcej niż dwie bramki. W 37’ minucie

boisko na dwie minuty znów musiał opuścić Bartosz Żubrowski. Sędziowie dyktują kolejny rzuty karny.

W bramce Krzysztofa Muszaka zastępuje Paweł Łągiewka, którego pokonuje Bartosz Nastaj. Przy piłce

utrzymuje się Olimp, gra coraz bardziej się wydłuża, sędziowie sygnalizują już czas, ale akcji w ostatnich

sekundach nie marnuje skrzydłowy Andrzej Matyszok. Dobrą zmianę dał kołowy Jan Klimków, który

w dwóch kolejnych akcjach wywalczył rzuty z przed linii siedmiu metrów. Znów celnie trafia Michał Piech,

ale za chwilę też powstrzymuje go golkiper z Legnicy. Od tego momentu gra toczyła się bardzo nerwowo.

Sędziowie podejmują kontrowersyjne decyzje. Za ich przyzwoleniem i delegata ZPRP na parkiet podczas

trwania meczu dwukrotnie wkracza trener Miedzi. Choć przepisy mówią całkiem, co innego. Zgodnie

z regulaminem gry w piłkę ręczną osoba odpowiedzialna za drużynę nie ma prawa wchodzić na boisko

w trakcie gry. W kolejnym fragmencie zawodów sędziowie inaczej interpretowali przepisy na niekorzyść

grodkowian, którzy grając w osłabieniu bez Krzysztofa Bujaka i Andrzeja Matyszoka nie mogli wiele zdziała

ć. W ostatnich sześciu minutach straty zniwelowali tylko Krzysztof Bujak i Michał Piech, przy czym

Siódemka dorzuca do swojego konta aż pięć bramek. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 23: 28

dla Miedzi.

- Mamy bardzo ciężki teraz okres, gdzie nie możemy się pozbierać. W naszym zespole nie brakuje woli

walki,

nie ma zawodnika, który nie chciałby wygrać. W pewnych momentach brakuje trochę szczęścia, ale nasza

skuteczność też pozostawia wiele do życzenia – zaznacza skrzydłowy Andrzej Matyszok. – Sam też

dołożyłem cegiełkę do tego, że jedna z akcji nie zakończyła się bramką. Więc nie zawsze to wychodzi tak, jakbyśmy sobie

tego życzyli. Natomiast nie spuszczamy głów i dalej szukamy punktów. Po to tracimy zdrowie, by wreszcie

zamierzony cel osiągnąć.

Tym sposobem wyżej notowana Legnica dopisała do swojego konta kolejne dwa punkty umacniając swoją

pozycję w tabeli. Teraz Olimp czeka wyjazd do pobliskiej Gaci, gdzie zmierzy się z Moto-Jelczem Oława.

Chcąc wyjść ze strefy spadkowej UKS musi w końcu urywać punkty i liczyć też na potyczki innych

zespołów.

Pozostałe wyniki 20. Kolejki

Nielba Wągrowiec - SPR Tarnów 28:24 (14:12)

KSSPR Końskie - SRS Czuwaj Przemyśl 39:33 (18:16)

MOSiR Bochnia - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 23:30 (11:14)

Viret CMC Zawiercie - LKPR Moto-Jelcz Oława 25:22 (11:11)

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:30 (16:15)

MTS Chrzanów - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – mecz przełożony na 13 kwietnia, godz. 18:30

UKS Olimp Grodków vs MSPR „Siódemka Miedź” Legnica 23:28 (13:16)

Olimp: Krzysztof Muszak, Patryk Koszyk, Sebastian Kolanko - 2, Andrzej Matyszok - 1,

Bartosz Żubrowski - 2, Paweł Chmiel - 4, Bogumił Baran - 3, Tomasz Biernat - 3, Paweł Biernat,

Łukasz Gradowski - 1, Krzysztof Bujak – 1, Łukasz Ogorzelec, Michał Piech - 6, Patryk Wiącek,

Jan Klimków, Paweł Łągiewka. Trener - Piotr Mieszkowski.

Kary: 12 minut
Karne: 7/5

Miedź: Łukasz Mazur, Kacper Majewski – 6, Szymon Kehle, Bartosz Skiba, Mateusz Płaczek – 2,

Konrad Cegłowski – 4, Robert Szuszkiewicz, Adrian Stachurski, Bartosz Nastaj – 8, Paweł Wita – 1,

Mateusz Dobrasiak, Kamil Mosiołek – 7, Jacek Będzikowski. Trener – Piotr Będzikowski.

Kary: 6 minut