Życzenia Wielkanocne

14.03.2016

Przegrana Olimpu z Tarnowem

To już 11 porażka w tym sezonie podopiecznych Piotra Mieszkowskiego, którzy w tabeli spadli na miejsce barażowe....

Olimp poległ w Tanowie

To już 11 porażka w tym sezonie podopiecznych Piotra Mieszkowskiego, którzy w

tabeli spadli na miejsce barażowe.

Początek spotkania należał do miejscowych. W szóstej minucie SPR prowadził 3:2.

Skuteczną interwencję zaliczył bramkarz Olimpu Krzysztof Mucha, lecz szansy nie

wykorzystał Michał Piech podając niedokładnie piłkę, którą przechwycili gospodarze.

Ten błąd kosztował nas stratę kolejnej bramki. Następnie mylą się tarnowscy szczypiorniści,

którzy od ósmej do jedenastej minuty nie zdobywają gola. W tym fragmencie gry kołowy

Bartosz Żubrowski wywalczył rzut karny, którego wykorzystuje Paweł Chmiel. Jest remis 4: 4

po czym obydwie drużyny znów zdobywają bramkę z linii siedmiu metrów. Inicjatywę

przejmują goście i wychodzą po raz pierwszy na prowadzenie w tym spotkaniu za sprawą

Łukasza Gradowskiego. W końcówce Olimp prowadzi już trzema „oczkami”, ale chwilę

później tyle samo traci goli. Ostatecznie na przerwę do szatni Olimp schodzi przy stanie 12:11.

Druga część gry to wymiana ciosów pomiędzy oboma zespołami. Do 37’ minuty grodkowianie

dotrzymywali kroku rywalowi, ale później już nie zdołali prowadzić równorzędnej walki.

Nieodpowiedzialne sytuacje, straty piłki i indywidualne akcje zawodników powodowały, że

UKS notował kolejne straty i do końcowej syreny musiał gonić wynik.

- Zabrakło konsekwencji w ataku – zaznacza Bogumił Baran, rozgrywający Olimpu Grodków

– Po nieskutecznych podaniach pojawiały się kontry, które sukcesywnie wykorzystywali

tarnowianie. Oni grali bardziej zespołowo od nas, a my nie mogliśmy znaleźć sposobu na

nich.

W 45’ minucie przewaga drużyny prowadzonej przez trenera Bartłomieja Jarosza wynosiła

już sześć bramek. Przed kolejną stratą ratuje nas Krzysztof Muszak. Bogumił Baran nie trafia

w pustą bramkę przeciwnika, piłka odbija się od słupka, a tą przechwytuje dobrze ustawiony

Łukasz Ogorzelec, który ze skrzydła zdobywa 17 bramkę dla Olimpu.

W 51’ minucie Krzysztof Bujak gubi piłkę, którą złapał Bogumił Baran i znów podał do Bujaka,

a ten wywalczył rzut karny. Po trafieniu Chmiela jest 24: 20 i można było przewidywać, że

Olimp zdoła jeszcze odrobić straty, ale nic mylnego. Miejscowi grają na czas powiększając

dystans nad zespołem z Opolszczyzny. Pod koniec meczu w zespole gości następuje zmiana

bramkarza. Krzysztofa Mucha zastępuje junior Paweł Łągiewka, który obronił rzut karny,

a następnie rzut oddany po czasie. W rezultacie Olimp doznaje już 11 porażki w tym sezonie,

co nie wróży niczego dobrego. Teraz UKS musi wszędzie szukać punktów, które jest w stanie

urywać w starciach z rywalami z wyższej półki.

- Przede wszystkim musimy grać z pełną determinacją przez cały mecz i nie możemy

popełniać takich błędów w ataku pozycyjnym i obronie, a z tym mamy ostatnio bardzo

duże problemy – mówi Piotr Mieszkowski, trener Olimpu Grodków.

Dawno nie było tak wyrównanej walki w I lidze. Między szóstym a dwunastym miejscem

różnica w tabeli wynosi tylko 3 punkty. Każdy mecz może diametralnie zmienić układ

w tabeli. Olimp chcąc myśleć o utrzymaniu w I lidze musi coś ugrać w spotkaniach z

Piekarami Śląskimi, Legnicą, Chrzanowem, Zawierciem, Oławą, Przemyślem i Końskimi.

Pozostałe wyniki 19. Kolejki:

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 26:30 (15:13)

LKPR Moto-Jelcz Oława - MTS Chrzanów 31:24 (16:9)

SRS Czuwaj Przemyśl - MOSiR Bochnia 33:23 (15:9)

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie - KSSPR Końskie 33:29 (17:14)

Siódemka Miedź Legnica - Viret CMC Zawiercie 37:24 (19:10)

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Nielba Wągrowiec 31:22 (17:14)

SPR Tarnów vs UKS Olimp Grodków 29:24 (12:11)

SPR: Michał Niemiec, Daniel Dutka - 6, Damian Misiewicz - 13, Łukasz Szatko,