Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

18.10.2021

Trzecia wygrana Olimpu. Grodkowianie lądują na podium

Trzecie zwycięstwo zapewnia Olimpowi kolejne punkty, a te pozwalają na awans w tabeli i otwarcie drzwiczek na trzecie miejsce. Choć grodkowianie zdobyli komplet punktów to wygrana nie przyszła łatwo, gospodarze Dziewiątka Legnica postawili u siebie ciężkie warunki.

Olimpijczycy bardzo dobrze rozpoczęli zawody, zdobywając w pierwszych minutach trzybramkową przewagę. Schody zaczęły się po kwadransie pierwszej połowy, gospodarze najpierw doprowadzili do remisu 7:7, kolejne minuty pierwszej połowy to próba ponownej ucieczki grodkowian rywalowi, co się powiodło, ale w 23. Minucie przy remisie 14:14 w zespole ponownie wkradł się zastój, to pozwoliło na zakończenie pierwszej połowy  z dwubramkową przewagą gospodarzy.

Po zmianie stron, to niestety gospodarze dyktowali warunki gry na parkiecie. Zawodnicy dziewiątki przez dłuższy czas prowadzili i utrzymywali przewagę w zależności od momentu gry wynoszącą od dwóch do czterech bramek. Wydawało się, że w 45. minucie po doprowadzeniu do remisu 25:25, gra po stronie Olimpu ustabilizuje się i zespół wyjdzie na prowadzenie, ale decydujące były ostatnie pięć minut spotkania. Zawodnicy Boczarskiego i Łągiewki ponownie doprowadzają do remisu 30:30, a bramkę dającą ostateczną wygraną zdobywa Sebastian Kolanko.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica - UKS Olimp Grodków 30:31 (17:15)

Olimp: Dytko, Stroński – Kuka, Garncarz 3, Stępień 5, Kolanko 4, Biernat 7, Ungier 5, Lechowicz, Migoń 5, Wiśniowiecki 2. Kary 10 min., karne 2/1. Trenerzy: Adam Boczarski, Paweł Łągiewka.