Marszałek
Sponsorzy 2023

11.04.2021

Olimp bez szans z Ostrovią

Grodkowianie zaliczają kolejną porażkę – tym razem z Ostrovią Ostrów Wlkp. Sytuacja w tabeli robi się dla naszej drużyny nieciekawa, bo po piętach zaczyna jej deptać ostatni zespół w lidze. Sobotnie spotkanie było trzynastą porażką z rzędu. Do zakończenia sezonu zostały jedynie trzy mecze.

Grodkowski zespół można pochwalić jedynie za wolę walki w pierwszej odsłonie spotkania. Przez większość czasu górą byli przyjezdni, ale Olimpijczycy dobrze spisywali się w obronie. Obie ekipy miały spory problem w przedarciu się przez obronę swoich rywali. W 21. minucie na tablicy był remis 6:6. Kluczowa okazała się końcówka pierwszej połowy. Wielkopolanie wywalczyli wówczas dwie bramki przewagi. Oba zespoły zeszły do szatni przy wyniku 7:9.

Druga połowa wyglądała zupełnie inaczej niż pierwsze trzydzieści minut. Przyjezdni dobrze uszczelnili obronę i poprawili znacząco grę w ataku. Grodkowianie mieli ogromny problem w przebijaniu się przez obronę gości. Ostrovia w ciągu kwadransa odskoczyła od rywali. Przy wyniku 9:17 trudno było już wierzyć w sukces zespołu z Grodkowa. Ostrovia wygrała ostatecznie w Grodkowie 18:26.

- W pierwszych minutach spotkanie w naszym wykonaniu układało się dobrze. Później zaliczyliśmy przestój spowodowany błędami. Chcieliśmy wygrać w tym spotkaniu, niestety udało się to lepszej drużynie. Zagraliśmy zbyt wolno piłką. To wszystko miało wpływ na grę w ataku. Przeciwnik wielokrotnie zagroził nam podczas kontr podsumował Paweł Łągiewka, trener UKS Olimp Grodków.

UKS Olimp Grodków - KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 18:26 (7:9)

Olimp: Dytko, Zając-Maciejewski 2, Garncarz 1, Hertel 1, Niewiadomski 2, Prokop, Kolanko 2, Stępień 1, Rogaczewski P. 3, Nowak, Juros, Rogaczewski K. 2, Wandzel 4, Wiśniowiecki. Karne 3/3. Kary 10. min. Trenerzy: Adam Boczarski, Paweł Łągiewka.

Ostrovia: Foluszny, Zimny-Przybylski 3, Bałwas 5, Salomon, Bestian, Krzywda 3, Krawczyk, Marciniak 9, Szych 2, Wojciechowski 1, Wołowicz 1, Przybylski M. 1, Gajek. Kary 6 min. Karne 6/8.Trenerzy: Maciej Nowakowski, Rafał Stempniak.