Życzenia Wielkanocne

27.03.2021

Akademicy z Zielonej Góry lepsi od Olimpu

Grodkowianie doznali 12. porażki w obecnych rozgrywkach. Na wyjeździe zostali pokonani przez Akademików z Zielonej Góry. Przed tym spotkaniem trudno było wskazać zwycięzcę. Oba zespoły miał na swoim koncie po dziesięć punktów. Ewentualny zwycięzca mógł być pewny awansu w tabeli i ucieczki ze strefy spadkowej.

Wyrównane spotkanie pomiędzy ekipami z Grodkowa i Zielonej Góry trwało do około 20. minuty. Gospodarze i przyjezdni szli łeb w łeb. Przy stanie 9:9 na prowadzenie wyszli zielonogórzanie. Słabsza dyspozycja grodkowian przez kolejne pięć minut pozwoliła Akademikom na zbudowanie solidnej przewagi. Przy stanie 14:9 po stronie przyjezdnych padły wprawdzie kolejne bramki, ale przewaga wypracowana wcześniej przez gospodarzy utrzymała się już do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 18:13.

Po zmianie stron Olimpijczycy przez całą drugą odsłonę spotkania próbowali odrobić straty. Niestety gospodarze grali bardzo pewnie w obronie i konsekwentnie w ataku. Grodkowianie mieli swoje sytuacje. Nie wykorzystali też dwóch bardzo ważnych szans z rzutów karnych. Te mogły mieć decydujący wpływ na ostateczny wynik spotkania. Brak skuteczności sprawił, że Grodków przegrał 31:28.

PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - UKS Olimp Grodków 31:28 (17:12)

AZS: Góral. Siedlecki - Skawiński 4, Kociszewski 2, Kuliński 5, Stępień 2, Należyty 1, Franaszek 8, Kiersnowski 1, Więdłocha 2, Chałupka, Chomenko 3, Jaszczuk, Mańczak. Kary 4. min. Karne 4/4. Trener Ireneusz Łuczak

Olimp: Dytko - Niewiadomski 2, Stefani 5, Hertel 2, Wandzel 4, Kolanko, Maciejewski 1, Wiśniowiecki, Juros 1, Stępień 1, Juros 1. Kary 2. min. Karne 4/2. Trener Paweł Łągiewka.