Życzenia Wielkanocne

14.03.2021

Komplet punktów Olimpu w Gorzycach Wlk.

Olimp Grodków nareszcie zdobył upragniony komplet punktów. W rozegranym awansem spotkaniu wyjazdowym (pierwotnie miało się ono odbyć w ramach 22 kolejki, 22 maja) grodkowianie odnieśli zwycięstwo w starciu z ekipą SPR Szczypiorniak Gorzyce Wlk. z Wielkopolski.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do grodkowian, choć do 17 minuty obie ekipy szły łeb w łeb. Przy stanie 8:8 Olimpijczycy wyszli na jednobramkowe prowadzenie, które zdołali w kolejny minutach skutecznie powiększyć. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:16.

Po zmianie stron grodkowianie przez niemal całą drugą połowę utrzymywali przewagę. Dopiero w końcówce gospodarze zdołali zagrozić zespołowi z Opolszczyzny. W 56 minucie doprowadzili do remisu 25:25, ale przyjezdni zachowali zimną krew do ostatnich sekund. Dzięki temu zwyciężyli 26:27.

- Po czterech nieudanych spotkaniach z mocniejszymi zespołami, nareszcie udało się nam wygrać! Te trzy punkty są dla naszej drużyny bardzo cenne. Liczymy, że w kolejnych spotkaniach uda się nam zdobyć ich więcej – podsumował Paweł Łągiewka, jeden ze szkoleniowców.

Kolejne spotkanie grodkowianie rozegrają dopiero pod koniec marca. Na wyjeździe zmierzą się z PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

SPR Szczypiorniak Gorzyce Wlk. – UKS Olimp Grodków 26:27 (12:16)