Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

05.12.2020

Olimp przegrał w Legnicy z Siódemką Miedź

Olimp udał się do Legnicy na spotkanie z Siódemką Miedź i sprawił kłopoty gospodarzowi jedynie w pierwszej połowie. Druga odsłona pokazała wyższość gospodarzy, którzy wysoko pokonali przyjezdnych z Grodkowa.

Zarówno Gospodarze i przyjezdni rozegrali dwie różne połowy. Dobrze spisujący się w pierwszej połowie zawodnicy Aleksandra Malinowskiego sprawili wiele problemów obronie zespołowi z Dolnego Śląska. Pomogła im w tym słaba skuteczność Siódemki w ataku. Grodkowianie wraz z upływem czasu doprowadzili najpierw do remisu 13:13, by parę minut później wyjść na prowadzenie 14:15, lecz ostatecznie to gospodarze w końcówce wyszli na prowadznie i to oni wygrali pierwszą część spotkania 17:15.

Po zmianie stron gra obu zespołów wyglądała zupełnie inaczej niż w pierwszej części. Gospodarze podreperowali swój atak, natomiast w Olimpie mimo starań atak wyglądał gorzej niż w pierwszej połowie. Już po kwadransie przewaga gospodarzy wynosiła dziesięć bramek. Tak pokaźna zaliczka dała pewność gospodarzom do końca spotkania, które zakończyło się wynikiem 36:27.

W najbliższą środę (09.12) Olimp rozegra zaległe spotkanie z 7. kolejki z UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Początkowo spotkanie miało zostać rozegrane w połowie listopada. Będzie to okazja do zdobycia kolejnych punktów przez Olimpijczyków. Początek pojedynku między dwoma zespołami o 19:30, przeprowadzona zostanie również transmisja na naszym profilu Facebook.

Siódemka Miedź Legnica – Olimp Grodków 36:27 (17:15)

Siódemka: Dekarz, Stachurski, Mazur – Styrcz 5, Paterek 7, Przybylak CZ (10 min.), Siwak 4, Czarnecki 5, Kowalik 2, Jaśkowski 3, Skrabania, Bogudziński 4, Pawłowski 4, Wychowaniec 1, Nowosielski 1, Szczepanek. Kary: 12 min.

Olimp: Zając, Dytko – Stępień 1, Hertel 2, Juros 2, Prokop 4, Kolanko 5, Wiśniowiecki 1, P. Rogaczewski 4, Wandzel 2, Nowak 1, Szulc, K. Rogaczewski 5, Maciejewski. Kary: 12 min.