Marszałek
Sponsorzy 2023

02.12.2020

Kolejne rzuty karne i dwa punkty dla Olimpu!

Olimp po raz drugi może mówić o dużym szczęściu. W pierwszym zaległym spotkaniu rozegranym w środę (02.12) z PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, grodkowianie wygrali po rzutach karnych. Dzięki wygranej Olimpijczycy oddalili się znacznie od strefy spadkowej.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy bardzo szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, lecz po pięciu minutach to przyjezdni wyszli na prowadzenie 2:3 i zaczęli dyktować warunki gry na parkiecie. Po kwadransie prowadzenie przyjezdnych było już znaczne, przy wyniku 5:11 atak gospodarzy wyglądał nie najlepiej. Poprawa nastąpiła dopiero po 18. minutach gry, gdy grodkowianie zaczęli małymi krokami odrabiać straty, lepsza gra w obronie zatrzymała również atak przyjezdnych. Oba zespoły schodziły do szatni przy wyniku 12:15.

Po zmianie stron zawodnicy Olimpu nadal kontnuowali grę z końcówki pierwszej połowy odrabiając małymi krokami straty. Dobrze spisujący się w bramce Dytko, pomagał swoim kolegom broniąc wiele piłek. W 43. minucie na tablicy był już wynik 20:20. Przez kolejne kilkanaście minut oba zespoły szły „łeb w łeb”, ciężko było wskazać zwycięzcę, obie ekipy bowiem popełniały błedy i można było wyczuć nerwową atmosferę. Przy stanie 29:28 Juros i Rogaczewski dostali kary dwuminutowe. Sytuacja przypominała końcówkę z poprzedniego spotkania. Niebawem przyjezdni doprowadzili do remisu, a gospodarze rzucili się do ataku by podwyższyć wynik. W końcówce faulowany został zawodnik Olimpu, sędziowie przyznali rzut wolny. Znaczna odległość utrudniła wykonanie rzutu, przez Maciejewskiego. Spotkanie zakończyło się remisem 29:29.

W rzutach karnych Olimpijczycy wygrali 5:4, a szczęśliwy rzut obronił Zając, dając zwycięstwo swojej drużynie po jednej serii. Ciekawostką jest, że w poprzednim sezonie w listopadzie 2019 r. spotkanie obu zespołów również zakończyło się takim samym wynikiem 29:29, w rzutach karnych lepsi byli Olimpijczycy wygrali wówczas 6:5.

Olimp Grodków - PKM Zachód AZS 29:29 (12:15), karne 5:4

Olimp: Zając, Dytko – Maciejewski, Hertel 6, Juros 2, Szulc 1, Wandzel, Prokop 6, Kolanko 9, Stępień, Rogaczewski P. 1, Wiśniowiecki 1, Nowak, Rogaczewski K. 3. Kary 12. min. Karne 5/5. Trenerzy Aleksander Malinowski, Piotr Mieszkowski.

AZS: Siedlecki - Góral 3, Więdłocha 2 Kuliński 4, Skawiński, Kociszewski, Więdłocja 6, Gołębiowski 1, Należyty 1, Franaszek 6, Kierosnowski, Chałupka. Kary 10. min. Karne 6/5. Trener Ireneusz Łuczak.