Życzenia Wielkanocne

22.11.2020

Pierwsza ważna wygrana Olimpu w obecnym sezonie

Cały zespół Olimpu i kibice nareszcie mogą mieć powody do zadowolenia. Grodkowianie odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a wygrana pozwoliła im na skromny awans z ostatniego miejsca o jedno oczko wyżej. Wygrana w Wielkopolsce z MKS Real-Astromal Leszno przez Olimp Grodków jest dla całego zespołu bardzo ważna, pozwoli drużynie na dalszą walkę o punkty.

Pierwsza odsłona spotkania, przez dziesięć minut pokazała wyrównany poziom obu ekip. Do 11. minuty na tablicy był remis 5:5. Dopiero w 14. minucie Olimpijczykom za sprawą Filipa Stefaniego udało się wyjść na prowadzenie. Rozgrywający w ważnym momencie w odstępie kilkudziesięciu sekund dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, dając swojemu zespołowi prowadzenie 5:7. W kolejnych minutach pierwszej połowy przyjezdni z Grodkowa utrzymywali przewagę, choć najbliżej wyrównania gospodarze byli w 17. minucie. Po dwóch bramkach z rzędu Piotra Łuczaka oraz Mateusza Płaczka leszczynianie przegrywali 7:8. W ostatniej części Zawodnicy Olimpu wypracowali sporą przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie wynikiem 9:14.

Po zmianie stron przyjezdni z Grodkowa wciąż przez większą część drugiej połowy utrzymywali przewagę,wynoszącą cztery do pięciu bramek. Dopiero w końcówce spotkania Olimpijczykom ich gra przestała się układać w efekcie gospodarze zaczęli odrabiać w końcówce straty, by na dwie minuty przed końcem doprowadzić do remisu 23:23. Na szczęście dla Grodkowian w końcówce dwukrotnie z rzędu gospodarze popełnili błąd przy ataku na bramkę Olimpu. Na kilkanaście sekund przed końcową syreną, przy kontrataku piłkę zdobył Łukasz Szulc, obrotowy zachował zimną krew i bez problemu trafił do bramki, dając Olimpowi zwycięstwo 23:24.

Real Astromal Leszno – Olimp Grodków 23:24 (9:14)

Real Astromal: Maleszka, Skorupiński, Kruk - Napierkowski 7, Meissner 5, Nowak 2, P. Łuczak 2, Płaczek 2, Szocik 2, Kowalczewski 1, Szocik 1, Radoła 1, Jaszkiewicz 1, Królikowski, Wierucki. Kary 8. min., karne 5/4. Trenerzy M. Wierucki, R. Kmiecik.

Olimp: Zając, Dytko – Maciejewski 2, Juros 3, Szulc 3, Wandzel, Prokop 1, Kolanko 3, Rogaczewski P. 3, Wiśniowiecki, Rogaczeskie K. 4, Stefani 5. Kary 12. min karne 5/3. Trenerzy A. Mainowski, P. Mieszkowski.