Życzenia Wielkanocne

01.03.2020

Lider zdetronizowany! Wygrana Olimpu ze Stalą!

W 15. kolejce miejscowy Olimp sprawił swoim kibicom nie małą niespodziankę. Po dwóch słabych spotkaniach zakończoną porażką Olimpijczycy odkupili swoje winy wygrywając z trudnym rywalem, liderem obecnych rozgrywek Stalą Gorzów Wlkp.

Spotkanie zaczęli lepiej goście z Lubuskiego, choć na samym początku Pietrzykiewicz nie wykorzystał rzutu karnego, to dwie minuty później zdobył pierwszą bramkę dla gości., którzy w 4 minucie prowadzili 0:2. Kolejne bramki należały już do gospodarzy, którzy za sprawą Stefaniego i Hertela wyrównali. Do 17. minuty na parkiecie trwała wyrównana walka, do czasy gdy gospodarze wyrównali 8:8 ich gra zaczęła wyglądać jeszcze lepiej. W kolejnych minutach Olimpijczycy dopięli swego i wyszli na jednobramkowe prowadzenie 11:10 po bramce Rogaczewskiego. Zdobyta bramka zmotywowała gospodarzy w kolejnych minutach do powiększenia przewagi. Do szatni zachodzili z trzybramkową zaliczką, wygrywając pierwszą połowę 16:13.

Po zmianie stron goście szybko odrobili straty, ponownie doprowadzając do remisu. Przy stanie 19:19, wydawało się że taka ga będzie ciągnęła się do końca spotkania. W kolejnych minutach Olimpijczycy ponownie wyszli na prowadzenie, zdobywając dwie bramki przewagi. Gorzowianie ponownie i tym razem odrobili straty po błędach w ataku Olimpu. Przy stanie 22:22 w 51. minucie, gospodarze ponownie ruszyli po wygraną, wzmacniając linię obrony nie pozwolili przyjezdnym na ponowny remis. Do końca grodkowianie zdobyli jeszcze pięć bramek, a goście jedynie dwie. To wystarczyło by cieszyć się z pewnej wygranej, choć o komplet punktów nie było łatwo. Spotkanie zakończyło się wynikiem 27:24.

- W Łodzi sięgnęliśmy dna! Raz, że zagraliśmy bez pomysłu, dwa bez skupienia jak to powinno się grać  w tej lidze. W spotkaniu z Gorzowem powiedzieliśmy sobie przed spotkaniem, że postaramy się dać z siebie wszystko, to wystarczyło. Mimo wygranej, to również zagraliśmy z błędami, ale zaangażowanie wszystkich zawodników było ogromne, wierzyliśmy że możemy dziś wygrać co nam się udało! - powiedział jeden z szkoleniowców Olimpu, Piotr Mieszkowwski.

Zdobyte punkty pozwoliły Olimpowi na awans w tabeli ligowej. Obecnie z dorobkiem 19. punktów grodkowianie znajdują się na 8. miejscu. Natomiast drużyna z Gorzowa spadła aż dwa miejsce niżej! W kolejnej kolejce Olimp na wyjeździe zmierzy się z WKS Śląsk Forza Wrocław, początek spotkania w niedzielę (08.03) o godzinie 13:30 na Wielofunkcyjnej Hali Sportowej AWF.

Olimp: Zając, Balcerek - Stępień, Hertel 4, Juros 4, Mierzwiński 1, Rogaczewski 3, Wiśniowiecki, Stefani 5, Bernaś, Daszczenko 7, Szulc 3. Trenerzy: Aleksander Malinowski i Piotr Mieszkowski. Kary: 4 minuty. Karne: 2/1

Stal: Jaśko, Krzysztof Nowicki-  Pietrzkiewicz 3, Kryszeń 3, Chełmiński 2, Gintowt 1, Dzieciątkowski 4, Bronowski 5, Gałat, Szembek, Mateusz Smolarek, Marcin Smolarek, Światłowski 1, Kłak, Stupiński 5. Trener: Dariusz Molski. Kary: 10 minut, czerwona kartka w 56’ minucie – Adrian Chełmiński (Stal). Karne: 3/2