Marszałek
Sponsorzy 2023

28.04.2019

Olimp kończy rozgrywki na 5. miejscu. Wygrana z Grunwaldem!

Po dwutygodniowej przerwie Olimp rozegrał ostatnie w tym sezonie spotkanie. Na wprost Olimpijczyków stanął zespół Grunwaldu Poznań. Goście z Wielkopolski jeszcze przed tym spotkanie mieli do wyrównania porachunki z gospodarzem za porażkę z rundy jesiennej. Podobnie jak wcześniej to Grodkowianie okazali się lepszym zespołem i pożegnali się z kibicami w pięknym stylu.

Pierwsi do bramki rywala zaczęli rzucać gospodarze, którzy już w ciągu kilku minut wyszli na dwubramkowe prowadzenie 3:1. Chwilę później przyjezdni doprowadzili do remisu 4:4 i był to wprawdzie jedyny moment, gdy Grunwald dogonił Olimpijczyków, potem już gospodarze zaczęli dyktować spotkanie pod swoje dyktando, starając się powiększyć swoją przewagę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:11, oba zespoły popełniły błędy, ale to zawodnicy z Wielkopolski mieli więcej powodów do zmartwienia schodząc do szatni.

Po zmianie stron podopieczni Mieszkowskiego nadal zmierzali do końca obranym przez siebie wcześniej kursem po zwycięstwo, starając się nie dopuścić rywali do ataków na swoją bramkę. Po kwadransie drugiej części gospodarze zyskali już znaczącą przewagę, która utrzymała się do końcowej syreny. Olimpijczycy czując swoją wyższość popisywali się składnymi akcjami, udowodniając swoją wyższość na każdym kroku. Spotkanie zakończyło się wynikiem 28:19.

Dzięki wygranej z Grunwaldem i przegranej Ostrovii Olimp kończy sezon na piątym miejscu. Brawa za to spotkanie należą się dla każdego zawodnika, który wniósł najmniejszą cegiełkę w ostateczny rezultat. Wyróżniającymi się zawodnikami byli Maciejewski, Rogaczewski, Szulc oraz bramkarz Mańko, który dostał więcej szans na grę w tym spotkaniu i popisał się kilkoma dobrymi paradami w bramce.

- Zakończyliśmy sezon dobrym spotkaniem, stanęliśmy na wysokości zadania jestem zadowolony ze swoich zawodników i ich postawy! Zrobiliśmy swoje – skomentował krótko sobotnie spotkanie trener Olimpu, Piotr Mieszkowski.

- Przegrywamy w Grodkowie z Olimpem mimo beznadziejnej postawy, nawet gdyby nasza gra wyglądała by lepiej to sędziowie by nam nie pozwolili wygrać tego spotkania . Przegrywamy na własne życzenie. Gratuluje zwycięzcom tego, że nas zmiażdżyli różnicą dziewięciu bramek – dodał Rafał Walczak trener WKS Grunwald Poznań.

UKS Olimp Grodków – WKS Grunwald Poznań 28:19 (15:11)

Olimp: Młoczyński, Mańko – Hertel 1, Chmiel 2, Galus 1, Marcyniuk, Maciejewski 10, Rogaczewski 7, Wiśniowiecki 1, Kulej, Kolanko 3, Koszyk, Szulc. Trener Piotr Mieszkowksi. Karne 6/6. Kary 8. min.

Grunwald: Kulczyński, Tarko - Wawrzyniak 2, Harasymek, Majewski 1, Pawłowski, Martyński, Nowicki 2, Jankowiak 6, Bajka 1, Płócienniczak 2, Nieradko 2, Wenta Przybylski 1, Tórz . Trener Rafał Walczka. Karne 2/2. Kary 14. min.