Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

26.01.2019

Wygrana Olimpu w Wielkopolsce! Złota bramka Maciejewskiego

UKS Olimp wygrywa w pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej! Po nowym roku Olimpijczycy w ramach 12. kolejki zmierzyli się na wyjeździe z KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. Do Wielkopolski grodkowianie udali się po pierwsze w tym roku punkty. Zadanie zostało wykonane a na koncie Olimpijczyków znalazła się kolejna zaliczka, która pozwala umocnić swoją pozycję w tabeli.

Grodkowianie bardzo szybko wyszli na trzybramkowe prowadzenie 3:0, dzięki wyprowadzonym kontratakom przez Sebastiana Kolanko i Kamila Rogaczewskiego. W kolejnych minutach przyjezdni osiągnęli wysoką przewagę 3:7. Gospodarze mieli ręce pełne roboty, aby odrobić straty, nie pomogły w tym cztery rzuty karne z których dwa obronił Mączyński. Dopiero w 24. minucie za sprawą Erwina Stachowskiego i Patryka Marciniaka gospodarze wyszli na jedno bramkowe prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie remisem 12:12.

Po zmianie stron obie ekipy nawiązały równorzędną walkę, ale to gospodarze przez dłuższy czas prowadzili przewagą jednej, dwóch bramek. Najważniejszy przełom w sobotnim starciu dla drużyny Olimpu miał miejsce w 52. minucie. Na osiem minut przed końcem po trafieniu Mierzwińskiego na 20:21 Olimpijczycy nie powiedzieli wówczas ostatniego słowa. Mimo zaciętej walki do ostatnich sekund spotkania, dla Olimpu klarowna sytuacja wytworzyła się w 58. minucie, bowiem zawodnicy gospodarzy - Grzegorz Salmon i Patryk Stanek otrzymali po karze dwóch minut. Olimp Grając w przewadze zachował zimną krew, zwłaszcza dający zwycięską bramkę Maciek Maciejewski! Mecz zakończył się wynikiem 23:24.

W kolejnej, 13. kolejce przed własną publicznością grodkowianie zmierzą się z lidem I ligi grupy „B” - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie.

KPR Ostrovia Ostrów wlkp. – UKS Olimp Grodków 23:24 (12:12)

Ostrovia: Foluszny, Foterek - Przybylski 1, Salamon 3, Skryba, Biegański, Marciniak 5, Stachowski 4, Foluszny, M. Wojciechowski 1, Stanek 1, Sz. Wojciechowski, Krzywda 3, Wojkowski 5, Brychcy 3. Karne 6/3. Lary 14. min. Kazimierz Kotliński.

Olimp: Młoczyński, Łągiewka – Maciejewski 5, Stępień 1, Hertel, Chmiel, Mierzwiński 4, Rogaczewski 3, Ungier 2, Kulej, Kolanko 5, Ggórny 1, Koszyk, Szulc 1. Kary 10 min. Karne 0/0. Trenerzy Piotr Mieszkowski, Grzegorz Malinowski.