Marszałek
Sponsorzy 2023

18.02.2018

Wygrana z Borem. 15. wygrana Olimpu w sezonie

JW 17. kolejce rozgrywek dolnośląskiej grupy rozgrywek II Ligi Grodkowianie podejmowali SPR Bór Oborniki Śl. Olimpijczycy odnieśli piętnaste zwycięstwo i wciąż depczą po piętach lidera Forza Wrocław, nadal tracąc do nich trzy punkty.

Gospodarze z Grodkowa rozpoczęli spotkanie od dwóch celnych trafień. Grodkowianie w szybkim tempie osiągnęli prowadzenie, bramkarz gości po dziesięciu minutach spotkania musiał pięć razy wyciągać piłkę ze swojej bramki. Pierwsze trafienia zdobyli Chmiel i Prokop, Hetrel i dwukrotnie Maciejewski. Przyjezdni zdołali zbliżyć się do Olimpu na trzy bramki, gospodarze do końca pierwszej połowy utrzymywali trzybramkową przewagę. Oba zespoły nie wstrzymywały się od popełniania błędów, zarówno w obronie i ataku. Olimp dwukrotnie nie wykorzystał w pierwszej części szansy na powiększenie dorobku bramkowego z rzutu karnego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:13.

Na początku drugiej połowy gospodarze pokazali prawdziwy lwi pazur zostawiając w tyle swoich rywali. Po pierwszym trafieniu Kolanki w obozie Olimpu rozpoczęto prawdziwą kanonadę, zawodnicy z Grodkowa w ciągu ośmiu minut powiększyli swoją przewagę do ośmiu bramek nie dając najmniejszych szans rywalom z Dolnego Śląska na zbliżenie się. Na trzynaście minut przed zakończeniem spotkania przewaga Olimpu urosła do dziesięciu bramek. W ostatnich minutach drugiej połowy w obozie podopiecznych duetu trenerskiego Mieszkowski-Malinowski następuje rozluźnienie, zawodnicy popełnili kilka błędów, które zostały wykorzystane przez rywali. Mimo okazałego końcowego wyniku 35:28 zgromadzeni na hali sportowej im. Z. Zielonki kibice mogli odczuć mały niedosyt.

UKS Olimp Grodków – SPR Bór Oborniki Śl 35-28 (16:16)

Olimp: Marcin Młoczynski, Krzysztof Muszak – Maciejewski 7, Koszyk, Hertel 2, Żubrowski 5, Chmiel 5, Prokop 2, Kolanko 3, Stępień 1, Kulej 1, Mierzwiński 1, Ogorzelec 5, Białożyt, Świerczyński 3 Turyniewicz. Kary: 12 minut. Karne: 5/3

Bór: Głośniak, Reder – Giera 1, Doniec 1, Burchacki, Sawicki 7, Kielar, Ramiączek 5, Błasiak 1, Szabat 11, Weisskopf 1, Stykała 1. Kary 12 min. Karne 7/5