Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

21.01.2018

Olimp wygrywa z "Dziewiątką" po świątecznej przerwie

Zawodnicy UKS Olimp Grodków po wznowieniu rozgrywek odnoszą pierwsze zwycięstwo po nowym roku. Grodkowianie tym razem zmierzyli się ponownie z EUCO-UKS Dziewiątka Legnica i górowali nad rywalem, choć zawody nie należały momentami do najłatwiejszych.

Przez całą pierwszą połowę oba zespoły prowadziły wyrównaną grę, żaden z zespołów nie był w stanie osiągnąć zdecydowanej przewagi. Pierwsi do ataku ruszyli goście i to oni przez pierwsze minuty przewodzili na parkiecie do 8. minuty. Przez następne dwanaście minut rywalizujące zespoły rzucały bramkę za bramką. Po 20 min. Grodkowianie wyszli na pierwsze prowadzenie, utrzymując je do zakończenia dwubramkową przewagą. W 27. minucie za faul na zawodniku gości na trybunach wylądował Dawid Mierzwiński. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:18. Wyróżniającym Paweł Prokop, który zdobył cztery bramki w pierwszej połowie.

Przerwa na drugą część spotkania pozwoliła Olimpowi na przeanalizowanie pierwszej części i obmyślenie taktyki, która pozwoliła by na skuteczniejszą grę w ataku. Po przerwie grodkowianie rozegrali zupełnie inne zawody. W ciągu dwudziestu minut powiększają swoją przewagę do dziesięciu bramek a ostatnie minuty należały do Łukasza Ogorzelca. Rozgrywający w ciągu pięciu minut zaliczył solidną zaliczę w postaci czterech celnych trafień. W ostatniej minucie Bartosz Żubrowski został ukarany kolejną karą dwóch minut. Zawodnik otrzymał już wcześniej dwie kary, trzecia oznaczała tylko jedno – otrzymanie czerwonej kartki. Mecz zakończył się wynikiem 22:34.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica - UKS Olimp Grodków 22:34 (16:18)

Dziewiątka: Wojtusik, K. Wyszogrodzki - Wyszogrodzki 1, Pasieczny 4, Podniżny 1, Król 3, Turalik 6, Sydor 1, Radomski, Kuryło, Grzybek 1, Piotrowicz 1, Bałtrukiewicz, Stańko 4. Kary: 8 minut. Karne: 5/5

Olimp: Młoczyński, Muszak - Maciejewski 3, Koszyk 2, Hertel 3, Żubrowski 2, Chmiel 5, Prokop 6, Kolanko 6, Stępień, Kulej - 1, Mierzwiński, Ogorzelec 5, Białożyt 1, Świerczyński, Turyniewicz, Kary: 8 minut. Czerwone kartki: 26'35 Dawid Mierzwiński, 60'00 Bartosz Żubrowski.